klavaro 3.01-pre1 - en to tr translation catalogue (224 entries)

en:  All right, now you got it!
     Go to the next lesson.
tr:  Tamam, şimdi anladın!
     Sonraki derse geçebilirsiniz.

en:  Congratulations!
     It seems to me that you are a professional.
     You don't need this program (me) anymore.
     Hope you have enjoyed. Thanks and be happy!
tr: Tebrikler! 
    Bana öyle geliyor ki profesyonel birisiniz. 
    Artık bu programa ihtiyacın yok. 
    Umarım keyif aldıysanız, teşekkürler ve mutlu ol!

en:  Congratulations!
     You have accomplished the entire basic course.
     Go to the next type of exercise: adaptability.
     There you will practice mainly the accuracy.
tr: Tebrikler! 
     Tüm temel dersi başarıyla tamamladınız. 
     Bir sonraki egzersiz türüne geçin: uyarlanabilirlik. 
     İşte esas doğruluk burada belli olacak.

en:  Dvorak master!
     I have no words to express my admiration!
tr: Klavyelerin efendisi! 
    Hayranlığımı ifade edecek sözüm yok!

en:  Excellent. For this course, that is enough.
     Try now the fluidness exercises, OK?
tr: Mükemmel, bu ders için bu kadar yeter. 
    Şimdi akışkanlık egzersizlerini deneyin, tamam mı?

en:  Fast! Are you a professional?
     So, try to get %.0f WPM!
tr: Hızlı mısınız? Profesyonel misiniz? 
    Yani,%.0f WPM'yi almaya çalışın!

en:  Fine. Now you need to start running.
     Can you reach %.0f WPM?
tr: Güzel, şimdi çalıştırmaya başlamanız gerekiyor. 
    %.0f WPM'ye ulaşabilir misin?

en:  How can you type so fast?
     You have exceeded all my expectations.
     Are you a machine? Could you teach me?
     I can not help you anymore. Go to an expert!
tr: Nasıl hızlı yazabilirsiniz? 
    Tüm beklentilerimi aştın. 
    Sen bir makine misin bana öğretebilir misin? 
    Artık sana yardım edemem, bir uzmana git!

en:  Kung-fu mastery!
     Can you fly at %.0f WPM?
tr: Bilgisayarın efendisi 
    %.0f bu ne hız böyle yetişemiyorum

en:  Ranking good, Speed Racer! Are you afraid of reaching %.0f WPM?
tr: İyi sıralama, Hız Yarışı! %.0f WPM'ye ulaşmamızdan korkuyor musun?

en:  Still away from the highway. You can do better...
     Try to reach at least %.0f WPM.
tr: Karadan hala uzak ... Daha iyi yapabilirsiniz ... 
    En az %.0f WPM'ye ulaşmaya çalışın.

en:  Very good!
     You succeeded with an accuracy rate above %.0f%%.
     Now it is time to increase your velocity.
     Go to the 3rd exercise at the main menu.
tr:  Çok güzel!
     %.0f%%'nin üzerinde doğruluk oranıyla başardın.
     Şimdi hızınızı arttırmanın zamanı geldi.
     GAna menüde 3. egzersize gidin.

en:  Very good. You are almost there.
     Can you finally reach %.0f WPM?
tr: Çok güzel neredeyse bitirdiniz. 
    Sonuçta %.0f WPM'ye ulaşabilir misin?

en:  You are almost getting there. Type more fluently.
     I want a fluidness greater than %.0f%%.
tr: Neredeyse oraya gidiyorsun, akıcı bir şekilde yazın. 
    %.0f%% 'dan daha yüksek bir akışkanlık istiyorum.

en:  You are almost there, but your accuracy rate is still below %.0f%%.
     Try a few more times, or maybe you're getting upset, so go to another kind of exercise.
tr:  Çok yaklaştınız, ancak doğruluğunuz hala %.0f%%'in altındadır .
     Birkaç kez daha deneyin eğer zorlanıyorsanız, başka bir egzersize gidin.

en:  You are doing well, but need to go faster.
     And don't forget the accuracy. Try to get %.0f WPM.
tr: İyi iş çıkıyorsunuz, ancak daha hızlı gitmelisiniz. 
    Doğruluk unutmayın, %.0f WPM'yi almayı deneyin.

en:  You are doing well. But...
     Could you make the accuracy reach %.0f%%?
tr:  İyi yapıyorsun. Fakat...
     Doğruluğu %.0f%%'e ulaştırabilir misin?

en:  You are just beginning.
     Be patient, try it again every day, rest and don't worry so much:
     persistence and practice will improve your velocity.
tr: Sadece yeni başlıyorsun. 
    Sabredin, her gün tekrar deneyin, dinlenin ve pek endişelenmeyin: 
    Sebat ve uygulama hızınızı artıracaktır.

en:  You type accurately but not so fast.
     Can you reach %.0f WPM?
tr: Doğru yazıyorsunuz ama o kadar hızlı değilsiniz. 
    %.0f WPM'ye ulaşabilir misin?

en:  Your accuracy rate is below %.0f%%...
     Could you please try again to improve it?
tr:  Doğruluk oranınız %.0f%%'nın altında ...
     Lütfen bunu iyileştirmeye çalışabilir misiniz?

en:  Your rhythm is not so constant. Calm down.
     For now, try to make the fluidness greater than %i%%.
tr: Ritiminiz o kadar sabit değil, sakinleşin. 
    Şimdilik, akışkanlığı %i%%'dan daha fazla yapmaya çalışın.

en: (Custom)
tr: (Özel)

en: (Default)
tr: (Varsayılan)

en: (Edit custom)
tr: (Özel düzenle)

en: A very flexible and efficient touch typing tutor.
tr: Çok esnek ve verimli klavye yazma dersi.

en: About 'Klavaro'
tr: Klavaro Hakkında

en: Accelerating the touches practicing random words exercises.
tr: Rassal sözcük egzersizleri uygulayan dokunuşların hızlandırılması.

en: Accuracy
tr: Doğruluk

en: Accuracy:
tr: Doğruluk

en: Adaptability
tr: Uyum Sağlama

en: Adaptability exercises: automating the fingers responses, typing over all the keyboard.
tr: Uyumluluk egzersizleri: parmakların yanıtlarını otomatikleştirerek, tüm klavyeyi yazarak.

en: After each exercise there will be a brief statistics panel reviewing your performance along with some relevant comments.
tr: Her egzersizden sonra, performansınızı inceleyen kısa bir istatistik paneli ve bazı ilgili yorumlar olacak.

en: After memorizing this relationship, you can relax the previous rule some, so that you can attain greater speed while typing.
tr: Bu ilişkiyi ezberledikten sonra, yazarken çok daha hızlı bir hıza ulaşabilmek için bir önceki kuralı hafifletebilirsin.

en: Also the controls have tips which will appear if you hover over them with your mouse. These tips can come in very handy. To see how these tips work, position your mouse over the button below, and without clicking, wait for the tip to appear...
tr: Kontrollerin farenizle üzerine geldiğinizde ortaya çıkacak ipuçları var, bu ipuçları çok kullanışlı olabilir: Bu ipuçlarının nasıl işlediğini görmek için, farenizi aşağıdaki düğmenin üzerine getirin ve tıklayarak olmadan ipucunun üzerine gelmesini bekleyin. görünür ...

en: Apply the selected item to create an exercise.
tr: Egzersiz yapmak için seçilen maddeyi uygulayın.

en: Are you sure you have it installed in your system?
tr: Sisteminize yüklediğinizden emin misiniz?

en: Attention!
tr: Hazır ol

en: B_ack to menu
tr: Menüye geri dön

en: Basic course
tr: Temel Ders

en: Becoming proficient practicing complete paragraphs exercises.
tr: Tam paragraf egzersizleri uygulayarak yetkin olma.

en: Change language
tr: Dili değiştir

en: Character
tr: Karakter

en: Characters per second:
tr: Saniyedeki karakter sayısı:

en: Chars
tr: Karakter

en: Charts showing the learning progress along the exercises.
tr: Egzersizler boyunca öğrenme ilerlemesini gösteren çizelgeler.

en: Clear all the progress data, for every module.
tr: Tüm modüllerin tüm ilerleme verilerini silin.

en: Click on any key to see which finger you must use:
tr: Hangi parmağınızı kullanmanız gerektiğini görmek için herhangi bir tuşa tıklayın:

en: Close this window, returning to the exercise.
tr: Pencereyi kapatın ve egzersize geri dönün

en: Close this window.
tr: Bu pencereyi kapat

en: Co_urse information
tr: Kurs bilgisi

en: Comments:
tr: Yorum

en: Connecting...
tr: Bağlanıyor

en: Correct positioning of the hands and fingers is very important to efficient typing. You will learn faster and type better if you follow the next recommendations.
tr: El ve parmakların doğru şekilde konumlandırılması etkili yazmak için çok önemlidir Bir sonraki öneriyi izlerseniz daha hızlı öğrenir ve daha iyi yazarsınız.

en: Could not download file from the host server.
tr: Dosya, ana makine sunucusundan indirilemedi.

en: Could not upload/download scores.
tr: Skorlar yüklenemedi / indirilemedi.

en: Country / Custom
tr: Ülke / Özel

en: Create or modify a custom keyboard layout
tr: Özel bir klavye düzenini oluşturma veya değiştirme

en: Date & Time
tr: Tarih & Saat

en: Dictation mode (depends on this speech synthesizer: %s) | Dictation mode (depends on one of these speech synthesizers: %s)
tr[0]: Dikte modu (bu konuşma sentezleyicilerine bağlıdır: %s)
tr[1]: Dikte modu (bu konuşma sentezleyicilerine bağlıdır: %s)

en: Do you confirm?
tr: Emin misiniz?

en: Don't be shy about learning the basics!
tr: Temelleri öğrenmekten utanmayın!

en: Download from the web the most up to date ranking.
tr: Web'den en güncel sıralamayı indirin.

en: Drag and drop text here to practice with it.
tr: Metinle birlikte çalışmak için buraya metni sürükle ve bırak .

en: Edit the character set to be used in lessons after 43: they are customizable!
tr: 43'ten sonraki derslerde kullanılacak karakter kümesini düzenleyin: özelleştirilebilirler!

en: Edit the character set to be used in this lesson.
tr: Bu derste kullanılacak karakter kümesini düzenleyin.

en: Elapsed time:
tr: Geçen zaman:

en: Empty ranking. Please practice fluidness.
tr: Boş sıralama. Lütfen akışkanlığı uygulayın.

en: End of exercise. Press [Enter] to start another.
tr: Egzersiz bitti. Başka birini başlatmak için [Enter] tuşuna basın.

en: Error ratio:
tr: Hata oranı

en: Errors
tr: Hatalar

en: Exit the application immediately.
tr: Uygulamadan derhal çıkın.

en: External scores
tr: Harici puanlar

en: First steps with initial training
tr: Başlangıç eğitimine ilk adımlar

en: Fluidity
tr: Akıcılık

en: Fluidness exercises: accuracy typing good sense paragraphs.
tr: Akıcılık egzersizleri: doğruluk yazarak iyi mantıklı paragraflar.

en: Fluidness:
tr: Akışkanlık

en: Font definition
tr: Yazı tipi tanımı

en: General information about the program.
tr: Program hakkında genel bilgi.

en: Go ahead!
tr: Devam et

en: Goal:
tr: Hedef

en: Help?
tr: Yardım?

en: Here you may practice and improve your memorization of all keys. There will be sentences presented with nonsense words which mix some numbers and symbols.
tr: Burada tüm tuşları ezberlemek için pratik yapabilir ve geliştirebilirsiniz. Bazı sayıları ve sembolleri karıştıran anlamsız kelimelerle sunulan cümleler olacaktır.

en: Hide extra information.
tr: Ekstra bilgiyi gizle.

en: If you like those beautiful hands, click here to close this window keeping them.
tr: Bu güzel ellerden hoşlanıyorsanız, bu pencereyi kapatmak için buraya tıklayın.

en: In order to keep the lesson contents language and keyboard independent, accented letter combinations will probably not appear. For real word sentences, please use the fourth option of the main menu (about fluidness).
tr: Ders içeriğini dil ve klavyeden bağımsız tutmak için aksanlı harf kombinasyonları muhtemelen görünmeyecek, gerçek kelime cümleleri için lütfen ana menüdeki dördüncü seçeneği kullanın (akışkanlık hakkında).

en: Initial training for your fingers.
tr: Parmaklarınız için ilk eğitim.

en: Introduction
tr: Giriş

en: Keep this checked if you want to get those nice beeps.
tr: Bu güzel bip seslerini almak isterseniz işaretli tutun.

en: Keyboard
tr: Klavye

en: Keyboard layout for modules 1 and 2. Also used informatively in the fluidness contest.
tr: 1 ve 2 modülleri için klavye düzen. Ayrıca akışkanlık yarışmasında bilgilendirici olarak kullanılır.

en: Keys:
tr: Tuşlar

en: Klavaro - Adaptability
tr: Klavaro - Uyum Sağlama

en: Klavaro - Basic Course
tr: Klavaro - Temel Ders

en: Klavaro - Fluidness
tr: Klavaro - Akıcılık

en: Klavaro - Main menu
tr: Klavaro - Ana Pencere

en: Klavaro - Progress
tr: Klavaro - İlerleme

en: Klavaro - Select file
tr: Klavaro - Dosya seç

en: Klavaro - Velocity
tr: Klavaro - Hız

en: Language for modules 3 and 4.
tr: 3. ve 4. modüller için dil.

en: Learn how to type correctly
tr: Nasıl doğru yazacağınızı öğrenin

en: Learning the key positions.
tr: Tuş pozisyonlarını öğrenme.

en: Lesson:
tr: Ders

en: Little tip about this program.
tr: Bu program hakkında biraz ipucu.

en: Load other exercises/lessons
tr: Diğer alıştırmaları / dersleri yükle

en: Local scores
tr: Yerel puanlar

en: Memorizing the keyboard practicing random keys exercises.
tr: Rastgele tuş pratiklerini uygulayan klavyeyi ezberle.

en: Name
tr: İsim

en: Not able to download files
tr: Dosyalar indirilemiyor

en: Not able to upload files
tr: Dosya yüklenemiyor

en: Overwrite user layout
tr: Kullanıcı düzenini üzerine yaz

en: Paragraphs:
tr: Paragraf

en: Paste text that was copied to the clipboard.
tr: Panoya kopyalanan metni yapıştırın.

en: Positions of keys seems to be learned!
tr: Tuşların konumları öğrenilmiş gibi görünüyor!

en: Practice with complete texts
tr: Tam metinlerle uygulama

en: Practice with random keys
tr: Rastgele tuş uygulaması

en: Practice with random words
tr: Rasgele kelimelerle pratik yapın

en: Press and edit me
tr: Basın ve beni düzenleyin

en: Press any key to start the exercise.
tr: Egzersize başlamak için herhangi bir tuşa basın.

en: Press here to restart the exercise. Hotkey: [Ctrl-R]
tr: Egzersizi yeniden başlatmak için buraya basın. Kısayol tuşu: [Ctrl-R]

en: Publish to the web your local scores.
tr: İnternette yerel puanlarınızı yayınlayın.

en: Re_name:
tr: Yeniden adlandır

en: Read a text file and add a copy of it here. The file must be encoded in UTF-8.
tr: Bir metin dosyasını oku ve buraya bir kopyasını ekleyin: Dosya UTF-8 ile kodlanmalıdır.

en: Relation between fingers and keys
tr: Parmaklar ve tuşlar arasındaki ilişki

en: Remember always: someone loves you!
tr: Herzaman hatırlayın: biri sizi seviyor!

en: Remove the selected custom layout.
tr: Seçilen özel düzeni kaldırın.

en: Remove the selected item.
tr: Seçili öğeyi kaldırın.

en: Remove user layout
tr: Kullanıcı düzenini kaldır

en: Rename the selected item.
tr: Seçili öğeyi yeniden adlandırın.

en: Reset progress data
tr: İlerleme verilerini sıfırla

en: Return to the main menu.
tr: Ana menüye dön

en: Return without any modification.
tr: Herhangi bir değişiklik yapmadan geri dönün.

en: SPACE BAR
tr: BOŞLUK TUŞU

en: STATISTICS
tr: İSTATİSTİK

en: S_ave as:
tr: Farklı Kaydet

en: Save the current keyboard layout with the name specified above.
tr: Geçerli klavye düzenini yukarıda belirtilen adla kaydedin.

en: Score
tr: Sonuç

en: Select the font to be used in the exercise window.
tr: Egzersiz penceresinde kullanılacak yazı tipini seçin.

en: Show extra information.
tr: Ekstra bilgi göster.

en: Show local and external scores from other users.
tr: Yerel ve harici skorları diğer kullanıcılardan gösterin.

en: Show next screen.
tr: Sonraki ekranı göster

en: Show previous screen.
tr: Önceki adımı göster

en: Show the virtual keyboard and the relation between fingers and keys.
tr: Sanal klavyeyi ve parmaklar ile tuşlar arasındaki ilişkiyi göster.

en: Speech
tr: Konuşma

en: Speed
tr: Hız

en: Start typing when you are ready.
tr: Hazır olduğunuzda yazmaya başlayın.

en: Step %i
tr: Adım %i

en: The basic course focuses on having you read the characters presented to you on screen and typing the corresponding keys. Remember to keep your hands correctly oriented on the home row of the keyboard at all times (see introduction on main menu).
tr: Temel ders ekranda size sunulan karakterleri okumak ve ilgili tuşları yazmak zorunda kalmaya odaklanıyor Ellerinizi her zaman klavyenin ana satırına doğru tutmayı unutmayın (ana menüye giriş bölümüne bakın).

en: The default language is the actual one of the interface. But you may select any other texts with words you would like to use. Press the 'Other' option above and add files containing those texts.
tr: Varsayılan dili arayüzün gerçek olanıdır.Ancak kullanmak istediğiniz sözcükleri içeren diğer tüm metinleri seçebilirsiniz. Yukarıdaki 'Diğer' seçeneğine basın ve bu metinleri içeren dosyaları ekleyin

en: The index-finger tips rest over each of the two keys which have a small raised mark, in the center of the keyboard.
tr: Parmak uçları, klavyenin ortasında küçük bir yükseltilmiş izi olan iki tuşun her birinin üzerine dayanıyor.

en: The key set used in each series will be shown in the above message line. The [Space], [Shift] and [Enter] keys may not show up there but are used very often.
tr: Her seride kullanılan tuşlar yukarıdaki mesaj satırında gösterilecektir [Boşluk], [Shift] ve [Enter] tuşları orada görünmeyebilir ancak çok sık kullanılırlar.

en: The main menu of the application is very straightforward. Just select the type of exercise you wish to take. Do not worry about clicking any button on the screen. The buttons will never hurt you!
tr: Uygulamanın ana menüsü çok basittir, almak istediğiniz egzersiz türünü seçin, ekrandaki herhangi bir düğmeyi tıklama konusunda endişelenmeyin, düğmeler hiçbir zaman size zarar vermez!

en: The message line below follows and echoes your key presses. If required, it changes and displays instructions for actions required from you.
tr: Aşağıdaki ileti dizisi, tuş basmalarınızı yansıtır ve gerekirse sizden istenen eylemlere ilişkin talimatları değiştirir ve görüntüler.

en: The outside edges of your thumbs rest over the space bar.
tr: Başparmaklarınızın dış kenarları boşluk çubuğunun üzerine gelecektir.

en: The part of the hands closest to the wrist (the base) rest over the table, outside the keyboard. Without this kind of support the arms would quickly tire.
tr: Bileklere (tabanı) en yakın bölüm masanın üzerinde, klavyenin dışında kalır.Bu tür bir destek olmadan kollar çabuk yorulur.

en: The tips of the other fingers lie naturally beside the index ones, over the keys on the same row of the keyboard.
tr: Diğer parmak uçları doğal olarak dizin tuşlarının yanında, klavye aynı satırdaki tuşların üzerinde.

en: These exercises are longer. Each exercise consists of three paragraphs and the emphasis is placed on correctness and rhythm, with a minimum speed requirement. Here you will be required to use the backspace key to correct any mistakes. In other words, only input without error will be accepted.
tr: Bu egzersizler daha uzun.Her egzersiz üç paragraftan oluşuyor ve asgari hız gereksinimi ile vurgu üzerinde durulma ve ritim vurgu yapılmaktadır.Burada hataları düzeltmek için geri tuşunu kullanmanız gerekecektir.Başka bir deyişle, Hata kabul edilecek.

en: These marks function as 'tactile hooks' for your fingers to remain at the correct position. This way, with a little experience, you will not need to look at the keyboard to see if your fingers are properly positioned.
tr: Bu işaretler, parmaklarınızın doğru konumda kalması için 'dokunmatik kancalar' olarak işlev görür.Bu şekilde, küçük bir deneyimle, parmaklarınızın doğru konumlandırılmış olup olmadığını anlamak için klavyeye bakmanız gerekmez.

en: This exercise is very similar to the second one, for adaptability. The difference is that here you'll type real words.
tr: Bu egzersiz, uyarlanabilirlik için ikinci olana çok benziyor, buradaki fark gerçek kelimeleri yazacaksınız.

en: This is a specific exercise, adjusted to your error profile.
tr: Bu, hata profilinize göre düzeltilmiş özel bir alıştırmadır.

en: This is a tip. Now you press this button to return to the main menu.
tr: Bu bir ipucudur. Şimdi ana menüye dönmek için bu düğmeye basınız.

en: This is referred to as the home position for the hands. From it the fingers move all over the keyboard, reaching all the keys as naturally and quickly as possible. To reach this goal one uses a specific relation between each key and finger. This relation will be learned gradually as you complete the basic course.
tr: Eller için ana konum olarak anılmaktadır.Bundan parmaklar, klavyenin her yanına hareket ederek tüm tuşlara mümkün olduğunca doğal ve hızlı bir şekilde ulaşıyor.Bu hedefe ulaşmak için her anahtar ve parmak arasında özel bir ilişki var. Temel dersi tamamlarken ilişki giderek öğrenilecek.

en: This will DELETE all the progress data shown in the charts.
tr: Bu, tablolarda gösterilen tüm ilerleme verilerini SİLECEKTİR.

en: This will OVERWRITE an existent keyboard layout.
tr: Bu, varolan bir klavye düzeninin ÜZERİNE YAZACAKTIR.

en: This will REMOVE an existent keyboard layout.
tr: Bu, mevcut bir klavye düzenini SİLECEKTİR.

en: To position the hands
tr: Ellerin konumlandırılması için

en: Toggles the shift effect on the keys. Alternates between the upper and lower characters of the keys.
tr: Tuşlardaki kaydırma efektini açar, tuşların üst ve alt karakterleri arasında geçiş yapar.

en: Top 10
tr: İlk 10

en: Touch times (s)
tr: Yazma süresi

en: Use backspace to correct errors.
tr: Hataları düzeltmek için geri tuşunu kullanın.

en: Value
tr: Değer

en: Variant
tr: Varyant

en: Velocity exercises: accelerate typing real words.
tr: Hız alıştırmaları: gerçek kelimeleri yazmayı hızlandırın

en: We do not mean to imply that the typists must behave like a robot, without understanding what they type. We do aim to develop the skill of typing, making it an automatic reflex akin to the acts of walking, talking, etc. After reaching this goal, the act of typing will become automatic and require little concentration. Then you will be able to pay attention to the real meaning of the text.
tr: Yazarların tiplerini anlamaksızın bir robot gibi davranmaları gerektiğini ima etmek istemiyoruz .. Yazarken, yürüme, konuşma vb. otomatik bir refleks oluşturarak yazma becerisini geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu amaç, yazma hareketi otomatik hale gelecek ve az konsantrasyona ihtiyaç duyacaktır, o zaman metnin gerçek anlamına dikkat edebileceksiniz

en: We will now use complete sentences and paragraphs which make logical sense. This may distract you while you type if you try to understand what you are entering. The previous exercises were aimed at getting you to type without interpreting and analyzing the content.
tr: Mantıksal anlamda mantıklı mantıklı tam cümleler ve paragraflar kullanacağız. Ne girdiğinizi anlamaya çalışırsanız, yazarken sizi rahatsız edebilir, önceki alıştırmalar içeriği yorumlamadan ve analiz etmeden yazmanıza olanak tanır.

en: When
tr: Ne zaman

en: When learning the relation between fingers and keys, it is very important that you only move the finger which must press the key and allow all other fingers to remain in the home position.
tr: Parmaklar ve tuşlar arasındaki ilişkiyi öğrenirken, yalnızca parmağınızı hareket ettirmeniz ve tuşa basmanız ve diğer parmaklarınızın ana konumda kalmasına izin vermeniz çok önemlidir.

en: With this exercise the focus is on speed. So, you are supposed to type really fast and I will only flatter you when you deserve it!
tr: Bu egzersiz ile odaklanma hız üzerine, bu yüzden, gerçekten hızlı yazmanız gerekiyor ve hak ettiğinizde sizi sadece daha çok seveceğim!

en: Words per minute:
tr: Dakika başına kelime sayısı:

en: Yet another touch typing tutor
tr: Yine başka bir klavye öğreticisi

en: You should be prepared to start training with the basic course. It will take effort and patience to be successful as a typist. We trust you have these and look forward to your success!
tr: Artık Temel kursla eğitim almaya hazırsınız, klavye ile hızlı yazma konusunda olarak başarılı olabilmek için çaba ve sabır gerekir, bunlara sahip olduğunuza ve başarınızı sabırsızlıkla beklediğinize inanıyoruz!

en: Your language here.
tr: Senin dilin burada.

en: _About...
tr: Hakında

en: _Apply
tr: Uygula

en: _Beep
tr: Bip Sesi

en: _Cancel
tr: Vazgeç

en: _Close
tr: Kapat

en: _Help
tr: Yardım

en: _Keep hands
tr: Elini uzat

en: _Keyboard
tr: Klavye

en: _Keyboard:
tr: Klavye

en: _Language:
tr: Dil

en: _Lesson:
tr: Ders

en: _Next step
tr: Sonraki adım

en: _No
tr: Hayır

en: _Open
tr: Aç

en: _Open text file
tr: Metin dosyası aç

en: _Other texts
tr: Diğer metinler

en: _Participate
tr: Katıl

en: _Paste from clipboard
tr: Panodan yapıştır

en: _Previous step
tr: Önceki adım

en: _Progress
tr: İlerleme

en: _Remove
tr: Çıkar

en: _Remove copied file
tr: Kopyalanan dosyayı kaldır

en: _Reset
tr: Sıfırla

en: _Save and use
tr: Kaydet ve kullan

en: _Top 10
tr: İlk 10

en: _Update
tr: Güncelle

en: _Yes
tr: Evet

en: ampersand
tr: '&' işareti

en: apostrophe
tr: apostrof

en: en
tr: tr

en: index finger
tr: işaret parmağı

en: middle finger
tr: orta parmak

en: minute and | minutes and
tr[0]: dakika ve
tr[1]: dakika ve

en: not found
tr: bulunamadı

en: ps.: logging not performed for this session: the number of typed characters (%i) must be greater than %i.
tr: Ps.: Bu oturum için günlüğe kaydetme yapılmadı: yazdığınız karakterlerin sayısı (%i) %i'den büyük olmalı.

en: ps.: the text you just typed doesn't seem to be similar to ordinary texts in the language currently selected: we can't account for it in the 'Top 10' contest.
tr: ps.: yazdığınız metin şu anda seçilen dildeki sıradan metinlere benzemiyor: 'Top 10' yarışmasında bunu hesaplayamıyoruz.

en: ps.: you have entered the Top 10 list, great!
tr: Ps.: harika İlk 10 listesine girdiniz!

en: quote
tr: tırnak

en: ring finger
tr: yüzük parmağı

en: second | seconds
tr[0]: saniye
tr[1]: saniye

en: small finger
tr: küçük parmak

en: space
tr: boşluk

en: thumbs
tr: başparmak
